RCC-MM-GMD32G-02R
Series: RCC
Manufactured byAvalue
Key Features
- IP65 in front & IPx1 whole unit
- DIN6868-157 compliant
- BT standards
- Calibration mode (default)
- GPIO Remote control (optional)
- PIP & PBP
Technical Specifications
Audio
| Speaker Output | 2W speaker x2 (optional) |
|---|
Certification
|---|
Panel
| LCD Size | 32" |
|---|---|
| Display Type | 4K |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Luminance | AR glass 780 nits, AG PCAP 750 nits (optional) |
| Contrast ratio | 1500 |
| Viewing angle | 89/89 Deg. Horizontal &Vertical |
| Response time | 20 ms |
| Backlight | LED |
| Touch Type | Projective capacitive multi-touch up to 10 points |
| Display color | 1.07 G |
| DICOM compliant | Ambient light 0/0.5/1/1.5/2/2.5/3 cd/m2 (default) |
| Active display area | 708.4 mm x 398.5 mm |
I/O
| Input Interface | 1 x VGA, 1 x DVI, 1 x HDMI, 1 x Display port |
|---|---|
| Digital input | Standard DVI & DisplayPort |
| Analog input | Video: 0.7Vpp/75 ohm, Sync: Separate TTL level. CompositeSync or sync on green,, Hor: 30~92KHz, Ver: 50~85Hz |
| Cables | DVI / DisplayPort cables |
| Plug & play | VESADDC2B |
Mechanical & Environmental
| Weight | 11 kg |
| IP Rating | IP65 front & IP X1 whole unit |
| VESA | 100 x 100/200 x 100 |
| Construction | GM metal |
| Power Requirement | AC/DC adapter, Input: 100~250 Vac, 60/50Hz, Output: 24V, 6.25A |
| Power Mode | 24V DC in |
| Dimension | 761.2mm x 465.6mm x 61.5mm |
| Base stand | Base stand (optional) |
| Power consumption | On:<130W; active off: <5W |